Konservatuvar son başvuru tarihi 10 Ekim’de
Fatsa Belediyesi Konservatuvar Şefi Avni Kaysal bağlama, gitar, keman, tiyatro, kara kalem resim, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği koro kayıtlarına yoğun ilgi olduğunu belirterek, “Tüm kurslarımıza kayıtlarımız sınırsız. Pandemi dönemindeki durgunluktan sonra geçen yıl tüm kurslarımız büyük ilgi gördü. Gençlerin sanat alanında yarınlarına güzel bir altyapı oluşturuyor. Üniversite eğitimi için Güzel Sanatlar bölümünü tercih edenler konservatuvar eğitimlerimiz çok faydalı oluyor. Fatsa Belediyesi konservatuvarımızdan eğitim alıp sanatçı kimliği kazanmış farklı yerlerde veya festivallerde konser veren kardeşlerimiz var. Sanatçı olma yolunda bizim konservatuvarımız çok faydalı bir adım.” dedi.